Username: 
  Password: 
US Youth Soccer

Team Schedules - Boys Under 11
     


Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 0 Wildcards.
  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals Against
Ylw

Red
 A1 : CUP Jr Pre-DA North 20083339 3  10  2  0 0
 A3 : CUP Silver 08 Boys3036 2  -2  7  0 0
 Winner of OP Green UA vs Barca Acad Suarez : OP Green UA0303 1  -2  7  0 0
 A2 : Elite FC U11 Boys Blue0000 0  -6  10  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- B 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals Against
Ylw

Red
 B2 : Club Ohio Dayton 083317 2  7  5  0 0
 B1 : CUSA B08 Pre-NPL1315 1  4  4  0 0
 B3 : CUP Jr Pre-DA South 20080134 1  1  7  0 0
 Winner of BSA Celtic Blue vs FOSC Elite : BSA Celtic 08 Boys Blue0000 0  -12  13  0 0

Bracket - Saturday, May 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 799944  Warrior Complex  08:00 AM  13 A1 vs Winner of OP Green UA vs Barca Acad SuarezCUP Jr Pre-DA North 2008 4 vs.OP Green UA1
 799621  Warrior Complex  08:00 AM  16 B2 vs B3Club Ohio Dayton 08 5 vs.CUP Jr Pre-DA South 20082
 799622  Warrior Complex  12:30 PM  13 B1 vs B3CUSA B08 Pre-NPL 1 vs.CUP Jr Pre-DA South 20081
 799623  Warrior Complex  12:30 PM  16 B2 vs Winner of BSA Celtic Blue vs FOSC EliteClub Ohio Dayton 08 4 vs.BSA Celtic 08 Boys Blue0

Bracket - Saturday, May 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 799945  Spindler  08:00 AM  16 A2 vs A3Elite FC U11 Boys Blue 2 vs.CUP Silver 08 Boys3
 799620  Spindler  08:00 AM  18 B1 vs Winner of BSA Celtic Blue vs FOSC EliteCUSA B08 Pre-NPL 4 vs.BSA Celtic 08 Boys Blue0
 799946  Spindler  12:30 PM  16 A1 vs A3CUP Jr Pre-DA North 2008 4 vs.CUP Silver 08 Boys0
 799947  Spindler  12:30 PM  18 A2 vs Winner of OP Green UA vs Barca Acad SuarezElite FC U11 Boys Blue 1 vs.OP Green UA3

Bracket - Sunday, May 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 799948  Spindler  02:00 PM  12A A1 vs A2CUP Jr Pre-DA North 2008 4 vs.Elite FC U11 Boys Blue1
 799949  Spindler  02:00 PM  17 A3 vs Winner of OP Green UA vs Barca Acad SuarezCUP Silver 08 Boys 2 vs.OP Green UA1
 799624  Spindler  05:00 PM  12A B1 vs B2CUSA B08 Pre-NPL 3 vs.Club Ohio Dayton 083
 799625  Spindler  05:00 PM  17 B3 vs Winner of BSA Celtic Blue vs FOSC EliteCUP Jr Pre-DA South 2008 5 vs.BSA Celtic 08 Boys Blue1

Semi-Final - Saturday, June 01, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 799915  Hobson  08:00 AM  13 CUP Jr Pre-DA North 2008 3 vs.CUSA B08 Pre-NPL2
 799916  Hobson  08:00 AM  14 Club Ohio Dayton 08 2 vs.CUP Silver 08 Boys3

Final - Saturday, June 01, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 799802  Hobson  02:00 PM  13 CUP Jr Pre-DA North 2008 1 vs.CUP Silver 08 Boys2