Username: 
  Password: 
US Youth Soccer

Team Schedules - Boys Under 12
     


Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 0 Wildcards.
  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals Against
Ylw

Red
 A1 : CUP 07 South3339 3  11  7  0 0
 A3 : Elite FC 2007 boys blue0336 2  2  6  0 0
 A2 : Galacticos B073003 1  -6  13  0 0
 Winner of Greene County Cosmos vs Blast White : Greene County Cosmos B070000 0  -7  14  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- B 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals Against
Ylw

Red
 B3 : CUP Silver 073339 3  7  5  0 0
 Winner of CUSA B07 vs Warrior White : CUSA B07 Pre-NPL3306 2  1  10  0 0
 B1 : BSA Celtic 07 Boys Blue0033 1  -3  11  0 0
 B2 : Lakota FC B07 Blk Premier0000 0  -5  13  0 0

Bracket - Saturday, May 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 799672  Warrior Complex  09:30 AM  13 A1 vs Winner of Greene County Cosmos vs Blast WhitCUP 07 South 7 vs.Greene County Cosmos B073
 799584  Warrior Complex  09:30 AM  16 B2 vs B3Lakota FC B07 Blk Premier 3 vs.CUP Silver 074
 799674  Warrior Complex  02:00 PM  13 A1 vs A3CUP 07 South 5 vs.Elite FC 2007 boys blue2
 799675  Warrior Complex  02:00 PM  16 A2 vs Winner of Greene County Cosmos vs Blast WhitGalacticos B07 5 vs.Greene County Cosmos B073

Bracket - Saturday, May 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 799673  Spindler  09:30 AM  16 A2 vs A3Galacticos B07 0 vs.Elite FC 2007 boys blue4
 799583  Spindler  09:30 AM  18 B1 vs Winner of CUSA B07 vs Warrior WhiteBSA Celtic 07 Boys Blue 3 vs.CUSA B07 Pre-NPL5
 799585  Spindler  02:00 PM  16 B1 vs B3BSA Celtic 07 Boys Blue 1 vs.CUP Silver 074
 799586  Spindler  02:00 PM  18 B2 vs Winner of CUSA B07 vs Warrior WhiteLakota FC B07 Blk Premier 3 vs.CUSA B07 Pre-NPL5

Bracket - Sunday, May 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 799676  Spindler  08:00 AM  12A A1 vs A2CUP 07 South 6 vs.Galacticos B072
 799677  Spindler  08:00 AM  17 A3 vs Winner of Greene County Cosmos vs Blast WhitElite FC 2007 boys blue 2 vs.Greene County Cosmos B071
 799587  Spindler  09:30 AM  12A B1 vs B2BSA Celtic 07 Boys Blue 4 vs.Lakota FC B07 Blk Premier2
 799588  Spindler  09:30 AM  17 B3 vs Winner of CUSA B07 vs Warrior WhiteCUP Silver 07 4 vs.CUSA B07 Pre-NPL1

Semi-Final - Saturday, June 01, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 799825  Hobson  10:00 AM  13 CUP 07 South 7 vs.CUSA B07 Pre-NPL3
 799826  Hobson  10:00 AM  14 CUP Silver 07 3 vs.Elite FC 2007 boys blue2

Final - Saturday, June 01, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 799917  Hobson  04:00 PM  13 CUP 07 South 5 vs.CUP Silver 074